Mbyllen ndeshjet e Euro 2020,keto jane rezultatet e djeshme

Eshte mbyllur java e ndeshjeve te grupeve te Euro 2020 diten e djeshme.Ndeshje me shume emocion,gola dhe surpriza.Dje ishin 9 ndeshjet e fundit ku rezultatet ishin si me poshte:

Finlande-Armeni 3-0

Greqi-Bosnje Hercegovine 2-1
Ishujt Faroe-Malta 1-0
Gjibraltar-Gjeorgji 2-3
Rumani-Norvegji 1-1
Lihtenshtein-Itali 0-5
Suedi-Spanje 1-1
Israel-Letoni 3-1
Zvicer-Irland 2-0
9.Joao Felix-Atletico Madrid