Rezultatet e ndeshjeve te djeshme te Euro 2020

Dje u luajten ndeshjet e rradhes per kualifikimet e Euro 2020 kur surpriza me e madhe ishte fitorja e Cekise ndaj Anglise. Por Shqiperia edhe pse me raste te shumta dhe te pastra nuk arriti te shenoje gol. Rezultatet:

Andorra-Moldavia 1-0

Ceki-Angli 2-1

Island-France 0-1

Turqi-Shqiperi 1-0

Mali i Zi-Bullgari 0-0

Ukraine-Lituani 2-0

Portugali-Luksenburg 3-0