Befason Juventus,rikthen interesimin per Pogba

Veren e ardhshme,Juventus pritet te beje nje tjeter blerje te madhe kete here nga kampionati anglez.Emrat me te perfolur jane mesfushoret Eriksen dhe Pogba.Per te dy lojtaret Juventus eshte interesuar edhe merkatot e kaluara.Meqenese Real Madrid eshte favorit per nenshkrimin e Erkisen,Juventus

do te hidhet ne sulm per Pogba.Edhe pse marreveshja duket e veshtire,ata priten te perfshijne sulmuesin Mandzukic dhe mesfushorin Emre Can per te ulur vleren e tij prej 150 milionesh.

Gjithashtu edhe Pogba eshte i interesuar te nenshkruaje per Juventus pasi ne Angli nuk po gjen mbeshtetje.Pritet te shihet se cdo te ndodhe.