Me te fundit

Befason Lionel Messi, bën këtë ‘kërcënim’ për Barcelonën

Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka bërë një ‘kërcënim’ për skuadrën e tij. Lionel Messi ka kërcënuar me...

Ylli i NBA-së infektohet nga koronavirusi

Ylli i NBA-së, Kevin Durant është njëri prej katër lojtarëve të Brooklyn Nets të infektuar me koronavirus, ka njoftuar “New York Post” të martën...

Lojtari i Juventusi pas doli pozitiv në testet për koronavirus

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, përmes një postimi në rrjetet sociale ka folur për herë të parë pas rezultojë pozitiv me koronavirus...

E rëndë, nxerrja e trupave të pajetë mund të zgjasë me ditë thonë autoritet amerikane

Autoritetet lokale dhe federale po hetojnë përplasjen e helikopterit në Kaliforninë Jugore që mori jetën e nëntë personave përfshirë legjendën 41-vjeçare të NBA-s, Kobe Bryant....

Fotot e fundit të Bryant dhe vajzës së tij para se do të ndodhte aksidenti

Fotografia që po bën “namin” e Kobe Bryant duke stërvitur ekipin e basketbollit të vajzës së tij Gianna të Shtunën në Akademinë Sportive Mamba në Mijëra Oaks, Kalif, një ditë më parë ata vdiqën së bashku në rrugën e tyre për në të njëjtin objekt....

Këto janë disa nga thëniet më të famshme nga Kobe Bryant (ANG translate)

Një prej basketbollistëve më të mëdhenj që ka njohur historia, Kobe Bryant, e ka humbur jetën tragjikisht të dielën (26 janar 2020) në një aksident ajror, së bashku me vajzën e tij dhe shtatë njerëzve tjetër që ishin në helikopter...

Xavi- Barcelona, ky është lajmi i fundit

Xavi do të zyrtarizohet te Barcelona brenda 24 orëve. Barcelona duket se ka zgjidhur problemin për stolin e skuadrës...

Real Madrid e nis me këmbën e mbarë 2020-n, mposht bindshëm Getafen në transfertë

Real Madrid e ka nisur mbarë 2020-n, duke siguruar një fitore të rëndësishme ndaj Getafes...

Top 10 akademitë më të suksesshme në botën e futbollit

Një rëndësi të madhe te klubet kanë edhe akademitë e tyre, ku futbollistët e rinj i marrin hapat e parë. Edhe pse klubet e mëdha, më shumë marrin lojtarë të gatshëm, ka edhe nga ato që i japin rëndësi të madhe këtij sektori. Ndër vite klube të mëdha, kanë prodhuar gjenerata, madje edhe të suksesshme që kanë sjell trofe. Një nga to që ka prodhuar një gjeneratë të tërë dhe ka pasur sukses është edhe ajo e Manchester United. Padyshim që vazhdon të shihet si një nga akademitë më të suksesshme dhe prestigjioze të futbollit botëror. Më poshtë do t’i hedhim një vështrim se cilat klube zënë një pozitë tek më të mirat. Këtu janë 10 akademitë më të mira në futbollin botëror...

Haaland zgjodhi Dortmundin para Man Utd, mësohet arsyeja

Erling Haaland nuk dëshiroi të transferohet në Manchester United. Agjenti Mino Raiola, ka dhënë detaje interesante lidhur me transferimin e Erling Haaland, dhe prapaskenave të merkatos...

Më të mira të Futbollit FIFA 2019

Viti 2019 duket se mbaroi dhe nxorri ne pah te gjitha ne "fushe". Mund te lexoni te detajuar me te miret ne fushen. Pavarsisht cdo gjeje koha tregon dhe shfaq cdo gje...

Revulocionin i madh te Milani pas ardhjes së Ibrahimoviçit – kush mund të largohet?

rdhja e Zlatan Ibrahimoviç është e destinuar të revolucionarizojë hierarkitë e ekipit aktual të Milanit, siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, Një lojtar me rëndësi dhe rëndësi të madhe, aq sa...

Milan nuk ndalet, vjen me transferim “bombë” nga Spanja

Pasi të ketë përfunduar nënshkrimin e Ibrahimoviçit, duke shtuar forcimin e sulmit, tani është koha që AC Milan të përshpejtojë në frontin mbrojtës. Rossonerët kanë...

Vidal i befason të gjithë, "luftë" me Barcelonën për 2 mln euro borxhe

Trajneri i zikaltërve, Antonio Conte ka një simpati të konsiderueshme për 32-vjeçarin, të cilin e do në "Giuseppe Meazza" që në merkaton...

Zbulohet formacioni i dekadës, dominim total i La Liga-s

Fundi i këtij viti mbyll edhe një dekadë tjetër të suksesshme të futbollit. Gjatë këtyre 10 viteve të fundit kemi parë gola nga më spektakolarët, arritjet bindëse...

E bujshme/ Lëviz Juventusi, bën gati super goditjen e parë në merkato

Juventusi di gjithmonë si të na surprizojë në periudha merkatoje. Këtë herë, gjiganti italian, ka vendosur që të djegë konkurrencën e ashpër të gjysmës së Europës, për sulmuesin...

E Pabesueshme / 70-vjeçari plas në tokë me nokaut 43-vjeçarin dhe hyn në librin “Guinness”

Një ndeshje totalisht e pazakontë boksi ka ndodhur së fundmi Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Befason Mouinho: Ky është futbollisti më i mirë në botë

Mourinho ka treguar se kush është futbollisti më i mirë në botë sipas tij.Jose Mourinho ka vlerësuar lart...

Po shkëlqente gjatë ndeshjes Lazio-Juventus, hajdutët bënin kërdinë në shtëpinë e futbollistit

Teksa ylli i Lazios, Milinkoviç-Saviç po shkëlqente mbrëmjen e së shtunës ndaj Juventusit, hajdutët ishin duke bërë kërdinë në shtëpinë e tij...

Surprizuese - Ronaldo është penduar që ka shkuar te Juventusi

Ronaldo nuk po kalon një moment të mirë te Juventusi, pasi nuk po arrin dot ta marrë për dore "Zonjën e vjetër" drejt sukseseve, ashtu siç bënte dikur me Real Madridin...

Skandacolze - Rusia përjashtohet për 4 vjet nga çdo aktivitet sportiv

Agjencia Botërore Anti-Doping ka marrë masa të ashpra dhe ka ndëshkuar rëndë Rusinë. Kështu, shteti në veri të Europës është përjashtuar për 4 vjet nga çdo aktivitet ndërkombëtar sportiv për çështjen e dopingut...

E Pabesuesme / Një 32-vjeçar mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Barcelona mund të ndryshojë trajner në fundin e sezonit dhe që tani shumë emra kanë filluar të qarkullojnë në ambientet e klubit katalanas si pasues të Valverdes...

Joshua rikthen titullin, shpallet kampion bote pas fitores me pikë ndaj Ruiz - VIDEO

Titulli kampion bote është rikthyer edhe njëherë tjetër te Anthony Joshua, Boksieri anglez ka fituar...

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon

Aureli dhe Alesjo janë dy fëmijë që janë hedhur nga pallati i tyre dhe i k anë shpëtuar tërmetit, ku familjarë kanë ndërruar jetë...

Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Cavani

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani mund të përfundojë në Atletico Madrid në afatin kalimtar të janarit, raporton...

Koeman-Barcelona, vjen lajmi i papritur

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman hodhi poshtë spekulimet që e lidhin atë me një kalim te...

Nëna e Messit habit të gjithë pasi djali i saj fitoi Topin e Artë

Nëna e Messit, e habitur nga Topi i Artë: Menduam se i pesti do të ishte i fundit.Nëna e Lionel Messit, Celia Cuccittini, e ka pranuar...

Altrade Mobiles: Milan pritet t’i largojë 4 lojtarë në janar

Milan ka një numër objektivash për dritaren e transferimit të janarit përveç Zlatan Ibrahimovic.Gazetari Claudio Raimondi, ka ofruar...

Raiola arrin në Milan, po ndodh nënshkrimi i madh?

Nuk është sekret që AC Milan po kërkon ta sjellë Zlatan Ibrahimoviçin përpara gjysmës së dytë të sezonit. Sidoqoftë...

Ceremonia e “Topit të Artë”, ja momenti kur futbollistja shqiptare mbërrin në tapetin e kuq

Ka nisur para pak çastesh zyrtarisht ceremonia e "Topit të Artë" për vitin 2019.Në Paris, do të zgjidhet futbollisti dhe futbollistja më e mirë në botë...

Messi pritet të fitojë sonte “Topin e Artë”, Ronaldo merr vendimin e papritur

Do të organizohet sonte në Paris, ceremonia e dorëzimit të "Topit të Artë" për vitin 2019.Nga lajmet që po qarkullojnë orët e fundit, mësohet se fituesi do të jetë Leo Messi. I dyti në renditje do jetë Van Dijk, ndërsa i treti do jetë Salah...

Gjiganti europian kërkon shërbimet e Gentian Selmanit

Karius nuk bind dhe Besiktas hedh sytë nga portieri i kombëtares shqiptare. Kampionët në fuqi të Superligës turke kanë nevojë për të përforcuar repartin ekstra-difensiv dhe një kuqezi ështa gati që të transferohet në Stamboll...

Ekipi shqiptar jep 2 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Ballkani është skuadra e parë e futbollit që zbulon edhe shumën e mbledhur si donacion për të prekurit nga tërmeti. Ekipi i Superligës së Kosovës kaloi në raundin tjetër të Kupës së Kosovës, aty ku grumbulloi edhe shifrën për t'i dërguar drejt Shqipërisë...

Dhuna ndaj gjyqtarit, reagon kreu i KOKSH: Veprim i shëmtuar, dhunës t'i mbyllim derën

Një incident që nuk ishte parë kurrë më parë në parketin e baskebollit shqiptar, ku ka ngjallur edhe reagimin e instancave të shtetit. Ditën e sotme, basketbollit Daliu është shoqëruar në Komisariatin e Policisë. Ndërkohë, pas Federatës Shqiptare të Basketbollit, incidenti është dënuar edhe nga presidenti i KOKSH, Viron Bezhani. Në një status në rrjetet sociale, Bezhani bën thirrje që këto skena të shëmtuara të mos përsëriten, pasi dhuna nuk ka vend në sportin dhe shoqërinë tonë...

Drithërima në Shkodër, Vllaznia regjistron fitoren e parë në Ballkanligë

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka regjistruar fitoren e parë në Ballkanligë. Ekipi shkodran ka mposhtur me rezultatin e ngushtë, 73-68 Rahovecin, duke regjistruar kështu triumfin e parë në grupi...

Mourinho e nis nga merkato, kërkon yllin e Realit te Tottenham

Jose Mourinho është tashmë trajner i Tottenham Hotspur. Portugezi u zyrtarizua sot në krye të klubit londinez, ndërkohë që kanë nisur mënjeherë zërat rreth merkatos...

Calhanoglu "plas" bombën: Largohem nga Milani për këtë skuadër

Mesfushori i Milanit, Hakan Calhanoglu ka menduar të "tërbullojë" ujërat te kuqezinjtë. Lojtari turk ka paralajmëruar se nëse i vjen një ofertë konkrete nga Bayern Munich dhe Borussia Dortmund nuk do ta mendojë dy herë, por do ta pranojë menjëherë...

Horror ne Londer,Andre Gomes thyen kemben-VIDEO

Eshte duke u luajtur ndeshja midis Everton dhe Tottenhem ku miqte po fitojne me rezultat 0-1 por ne nje moment horror ka nderprere ndeshjen per disa minuta...

Dembele humb besimin e trajnerit

Eshte shpallur lista zyrtare e ekipit te Barcelones per ndeshjen ndaj Levante e clia luhet sot ne oren 16:00...

Statistikat tregojne se Smalling eshte me mire se de Ligt

Ky sezon nuk ka nisur aspak mire per blerjen gjigande te Juventusit,Matthijs de Ligt...

Vazhdon Psg me humbjet,kete here ndaj Dijon

Eshte luajtur dje ndeshja midis Dijon dhe PSG ku vendasit kane mundur kampionet me rezulatat...

E pabesueshme,Mertens thyen rekord historik te Napoli

Diten e djeshme u luajt ndeshja midis Salzburg dhe Napolit ku miqte fituan me rezultatin 2-3...

Rezultatet e ndeshjeve te tjera te Champions League

Jane luajtur dje edhe 8 ndeshjet e mbetura te Champions League si gjithmone me plot gola dhe spektakel...

Rezultatet e 8 ndeshjeve te para te Champions League

Jane luajtur dje 8 ndeshjet e para te Champions league ku te vetmet gjerat qe nuk munguan ishin golat duke u shenuar plot 30 te tille...

Mbyllet ne barazim derbi i Anglise

Eshte mbyllur ndeshja me e rendesishme e fundjaves me rezultatin 1-1 ku pati emocione dhe raste te dyshimta ku u perdor me se shumti VAR....

Fiton perseri Juventus,vazhdon serine e fitoreve

Mbremjen e djeshme Juventus ka vazhduar fitoret e saj te njepasnjeshme kete here ndaj nje ekipi jo konkurues si Bologna...

Deshton Real Madrid,humb ndaj Mallorca

Surpriza e ndeshjeve te dites se djeshme eshte padyshim humbja e Real Madrid ndaj ekipit te vendit te 18 Ma...

Rezultatet e ndeshjeve te Bundesliga

Jane luajtur disa nga ndeshjet e liges gjermane me gola pafund por edhe me surpriza ku kampionet e Bayern nuk kane arritur te fitojne as kete here.Me poshte jepen rezulatet...

Rezultatet e ndeshjeve te Premier League

Jane luajtur disa nga ndeshjet e javes se 9 ne kampionatin anglez ku nuk kane munguar golat,emocionet dhe suprizat.Me poshte ju njohim me rezultatet e dites se djeshme...

I vetem perball portjerit,Messi ben gafen e paimagjinueshme

Eshte mbyllur ne keto momente ndeshja Eibar-Barcelona e vlefshme per La Liga.Barcelona fiton me shifrat 0-3 me golat e Griezmann,Messi...

Mbyllen ndeshjet e Euro 2020,keto jane rezultatet e djeshme

Eshte mbyllur java e ndeshjeve te grupeve te Euro 2020 diten e djeshme.Ndeshje me shume emocion,gola dhe surpriza.Dje ishin 9 ndeshjet e fundit ku rezultatet ishin si me poshte...

Te Tjera

Reali ofron 30 milion plus Iscon per yllin e Juventus

Kohet e fundit ka pasur nje interesim te madh per Pjanic nga Real Madrid kjo per shkak te formes se tij te larte kete sezon...

Trofeu i lojtarit te ri me te mire te vitit,20 kandidatet

Sot eshte shpallur lista e 20 kandidateve te cilet do kene mundesi te fitojne trofeun "Golden Boy",trofeu i lojtarit te ri (mosha nen 21 vjec) me te mire te vitit 2019. Shikoni listen...

Moment i keq per Interin,humb Sanchezin per nje kohe te gjate

Si te mos mjaftonte humbja per vendin e pare ndaj Juventus,tani Inter do te perballet me nje problem tjeter te madh, ajo e mungeses se Sanchez per nje kohe te gjate.Ai u demtua ne ndeshjen...

Ndeshjet e sotme te Euro 2020

Do te luhen sot 7 ndeshje te tjera per kualifikueset e Euro 2020 ku priten gola dhe emocione ne super sfidat e sotme.Me poshte tregohen ndeshjet...

Rezultatet e ndeshjeve te djeshme te Euro 2020

Dje u luajten ndeshjet e rradhes per kualifikimet e Euro 2020 kur surpriza me e madhe ishte fitorja e Cekise ndaj Anglise. Por Shqiperia edhe pse me raste te shumta dhe te pastra nuk arriti te shenoje gol. Rezultatet...

Befason Juventus,rikthen interesimin per Pogba

Veren e ardhshme,Juventus pritet te beje nje tjeter blerje te madhe kete here nga kampionati anglez.Emrat me te perfolur jane mesfushoret Eriksen dhe ...


Falenderim i vecante shkon per Dajana Xhafa